Menu

Tady je Lucčino: život v mechu a střípcích porcelánu

Jak bydlím já   |   27. 6. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Lucie je barrandovská. Na zdejším zeleném sídlišti blízko Prokopského údolí strávila podstatnou část svého života. Byt, kde s rodiči vyrůstala, najdeme jen přes dvorek od toho, který si s manželem koupila a zrekonstruovala. Baví nás, jak k sobě tahle rodina má blízko a se vším si pomáhá. Vzhledem k tomu, že se rodina pomalu rozrůstá, je to velká výhoda. Lucčin byt je vzdušný a světlý, své místo tu nemají zbytečnosti, všechno je zařízeno v duchu minimalismu.

Vzhledem k tomu, že se Lucie živí designem a výrobou porcelánu, najdeme u ní doma velkou spoustu unikátních kousků. Ať už jde o nádobí, nebo o speciální orchideové květináče. Lucčina dílna se nachází jen přes dvorek a na její vybavení šetřila celou vysokou. Tvořivost je tady zkrátka dominantní. Kromě porcelánu se Lucka se svým manželem věnují také výrobě mechových obrazů. Vše začalo hodně nevinně, jeden takový obraz si spolu po svatbě chtěli pořídit, když ale zjistili, že by to sami zvládli lépe, pustili se do výroby. I když to původně vůbec neplánovali, nakonec se jejich mechové obrazy staly tak populární, že jim spustili vlastní e-shop a objednávky se jen hrnou. Takové to bylo u Lucie, minimalistické a plné subtilní a křehké nádhery.

S porcelánem je to těžké, ale vlastní květináče zvládnete třeba z betonu.

 

 

Rozjeďte své sny jako Lucie.

Chci vědět víc...
Rozjeďte své sny jako Lucie.
Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.