Menu

Tady je Lucky: Až na cihly, až na dřeň

Jak bydlím já   |   27. 9. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Pro světoběžnici Lucii znamená její byt projekt, v němž může napnout všechny své tvůrčí síly. Pro manažerku je to určitě cesta jak vypnout a odreagovat se. Napřed se zhlédla ve funkcionalismu, nakonec si ale potřásla rukou s industriálem a přetváření bytu na pražské Pankráci se stalo její vášní. Nábytek sesbírala po celé České republice, inspiraci pro tvorbu si vozila i ze svých četných cest za dobrodružstvím. Lucčin byt je hnízdo, do kterého se po dlouhých cestách ráda vrací.

Majitelka bytu jde do všeho po hlavě. Když rekonstruovala koupelnu, několik měsíců se sprchovala převážně ve fitku. Veškerý nábytek v bytě dala svépomocí dohromady. Lucie se nebojí ani náročnějších zásahů, zeď v kuchyni omlácená na cihly je také její práce. Stejně jako všechna industriální svítidla, anebo třeba zrekonstruovaná původní dřevěná podlaha, kterou Lucie vyhrabala po nánosy dlažeb z předchozích období. Nelze než smeknout před tou neskutečnou tvůrčí silou, která provází všechno, do čeho se Lucie pustí. Nás si získala.

Chcete si to s industriálem taky zkusit? 

Už se vidíte s kladivem v ruce? Nejlepší je to ve vlastním.

Chci vědět víc...
Už se vidíte s kladivem v ruce? Nejlepší je to ve vlastním.

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.