Menu

Tady je Petrovo: když bydlíte u svých kytek

Jak bydlím já   |   29. 1. 2020   |   Autor: Pavlína Jelínková

V pátém patře nenápadného letenského činžáku žije padesát dva pokojových rostlin a s nimi jeden Petr. Divoká a bující flóra je určitě to první, čím nás malý byt, v němž grafický designér bydlí, uchvátí. Byt se skládá z chodbičky, hlavní obytné místnosti zarostlé od podlahy až po strop, útulné kuchyně přesně pro jednoho a půl člověka a prostorné terasy do tichého vnitrobloku. A třebaže tady Petr bydlí teprve půl roku, místo rozhodně nevypadá nezabydleně. Tomu pomáhají třeba knihy, oblíbené plakáty i nábytek z blešáku.


Kytky zalévá Petr vždycky v neděli. Jinak sám přiznává, že má rád hlavně ty, které jsou nenáročné na péči. Potos se tady plazí po všem dostupném. Dominantní je obří monstera, která společně se čtvrtstoletí starým fíkusem pochází od někoho, kdo se kytek chtěl zbavit. Byt je sice krásně světlý, v zimě se tady pokojovým rostlinám ale pomáhá speciálním přisvětlením. Nábytek i nádobí jsou opět oblíbené blešákové kousky, mezi nimi třeba raritní konferenční stolek, pro který si Petr jel až do Zlína.

Taky byste rádi měli místo, kde pěstovat milované pokojovky?

Chci vědět víc...
Taky byste rádi měli místo, kde pěstovat milované pokojovky?

A co s pokojovkami mimo sezónu?

Foto: Redakce

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.