Menu

Tady je Marti a Jura: Světlo, květiny a vřelost = ZEN v novostavbě

Jak bydlím já   |   26. 2. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Vloggeři, čerství novomanželé a budoucí rodiče Martina a Juro se do novostavby v pražských Holešovicích nastěhovali před třemi lety. Z předchozích pronájmů si s sebou nesli spoustu snů a vizí a taky představu, jak to ve vlastním dělat nechtějí. Výsledkem je harmonický a světlý prostor, vybavený jen tím nejnutnějším.

Vytoužená dřevěná kuchyně na míru je styčným bodem celého bytu. Překvapí k dokonalosti vyladěné maličkosti, třeba dřez přesně tak velký, aby se do něj vešel celý pekáč na odmočení.

S Martinou a Jurem tu žijí ještě milované a opečovávané květiny, které najdete snad v každé místnosti. V létě se život odehrává hlavně za zatravněné terase, na kterou mají přístup z ložnice a kde pěstují spoustu zeleniny a relaxují.  Zimní zahrada slouží nadšenému multiinstrumentalistovi Jurovi jako zkušebna. Celá domácnost je hodně otevřená, často tu potkáte jejich kamarády, každou neděli se tu u velkého stolu hrají deskovky. Martina se na svém YouTube channelu Martina Keeping it real  nejvíce věnuje tématům ekologie a udržitelnosti a na jejím bydlení je to znát. Je inspirativní, jak málo stačí, aby se člověk obklopil vším, co je mu milé, a cítil se skvěle. Prostě ZEN.

Cítíte se plní inspirace? Staňte se také minimalistou!

Chcete spolu do vlastního? Bude se vám hodit 20 % do začátku

Chci vědět víc...
Chcete spolu do vlastního? Bude se vám hodit 20 % do začátku
Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.