Menu

Byt, který vypadá třikrát větší, než je!

Inspirace   |   26. 4. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Čím menší byt máte, tím více musíte přemýšlet nad jeho zařizováním. Aby zde všechno bylo maximálně účelné, nenáročné na prostor a přitom dobře vypadající. Přesně takový funkčně zařízený malý byt, který má švih a šťávu, vám dnes představíme. Interiér je dílem ruské návrhářky Lery Krivoj.

_Trikrat_1

Na první pohled je patrné, že obyvatelé bytu milují barvy a vzdušné prostředí. Byt není přeplněný zbytečnostmi a vše potřebné je důmyslně ukryto. Úložné prostory poskytuje pohovka, skříň nebo poličky.

_Trikrat_2

Kromě bílé barvy na stěnách i stropech prostor opticky zvětšují i velké zrcadlové plochy na stěně vytvářející iluzi dalších pokojů. Rámy dveří, stejně jako dveře samotné skvěle korespondují s barvou stromů na zrcadlové zdi.

_Trikrat_3

Své místo si tu pro sebe uloupila i plochá televize s velkou obrazovkou. Majitelé ji chytře zavěsili na zeď, kde nezabírá místo, a když není v provozu, dá se pod ní příjemně posedět třeba u sklenky vína.

_Trikrat_4

Béžová rozkládací pohovka se na noc mění na manželské dvoulůžko. Široké opěrky po stranách slouží jako dva miniaturní noční stolky. Pohovka je doslova obestavena skříňovou stěnou se spoustou úložného prostoru.

_Trikrat_5

Po vyklopení slouží oblý stolek jako jídelní stůl. Jakmile se spustí ke zdi, máte v bytě ještě víc prostoru. Veselé květinové závěsy pomohou zastínit místnost hned, jakmile se slunce otočí a nasměruje své paprsky dovnitř bytu.

_Trikrat_6

Asi vás nepřekvapí, že i koupelna doslova hýří barvami. Optimistické barvy i vzory malou koupelnu doslova prozářily. Přesto, že zde není žádné okno, v koupelně jako by pořád svítilo slunce.

_Trikrat_7

Pohled z ptačí perspektivy ukazuje, jak maličká koupelna ve skutečnosti je, a to se sem musel vejít dokonce i záchod.

Foto: pinwin.ru

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.