Menu

4 kreativní způsoby, jak zatočit s trubkami v bytě

Inspirace   |   24. 8. 2016   |   Autor: Izabela Nováková

Odstranit se nedají, zazdít také ne, zkrátka s trubkami v bytě toho moc nenaděláte. Nejlepší proto nakonec bude je náležitě zviditelnit a využít je v interiéru ku svému prospěchu. Našli jsme hned několik příkladů, kdy to skvěle funguje.

_trubky1

Elegantní měď

Měděné trubky vypadají na zdi parádně, a pokud k nim doladíte i další doplňky, například stínítko závěsné lampy, dodají vašemu interiéru styl. Buď si můžete pořídit skutečně měděné, nebo je prostě nastříkáte barvou ve spreji.

Udělejte z nich dekoraci

Stoupačky jsou strašákem snad každého, kdo bydlí v panelovém bytě a snaží se trochu pracovat s interiérem. Stačí je ale omotat lankem z přírodních vláken, zbytek místnosti zařídit v námořnickém duchu a budete mít z koupelny parádní kajutu v podpalubí. A pokud s vámi domov sdílí kocourek nebo kočička, tak jim omotaný sloupek poslouží jako vítané škrabadlo.

_trubky2

Designové osvětlení

Světla v kuchyni není nikdy dost, a jestli i vy máte doma takhle šikovně narafičenou trubku, skočte si do elektra pro pár objímek. Pak už jen stačí nakombinovat různé druhy žárovek a zavěsit je v rozdílných výškách na trubku. Z nevzhledného a rušivého prvku tak rázem vytvoříte originální lustr, který bude slušet nejen industriálnímu interiéru.

_trubky4

Umělecký kousek

A co takhle nevzhledné stoupačky proměnit třeba ve vínové liány, které vám budou zdobit zeď. Stačí je jen nabarvit a ozdobit lístky, které snadno vyrobíte i sami z metalizovaného papíru a modelovacího drátu.

Proměňte je v praktického pomocníka

Zásuvek v kuchyni máte málo, ale zato trubkami se vám to tam jen hemží? Pak je nekompromisně využijte ve svůj prospěch! Takové trubky vám totiž v kuchyni skvěle poslouží jako závěsný úložný prostor. Stačí koupit pár háčků, šikovně je rozmístit a vše, co k vaření nezbytně potřebujete, budete mít pěkně po ruce.

Foto: Apartmenttherapy.com, Decorahoy.com, Roomed.nl

 

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.