Menu

Betonové tvárnice jako interiérový doplněk

Inspirace   |   5. 7. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Obvykle se sice používají hlavně jako stavební materiál, ale betonové tvárnice vám překvapivě dobře poslouží i doma v bytě. S trochou fantazie z nich totiž prakticky bez práce během pár minut vytvoříte stylový interiérový doplněk.

_Tvarnice1

Betonový noční stolek

Stolek noční i konferenční

Nerozbitný noční stolek si snadno poskládáte ze tří tvárnic, které vás překvapí množstvím úložných prostor. Pokud máte doma starou desku od stolu nebo třeba od kuchyňské linky, dejte pod ni čtyři tvárnice a máte prima industriální konferenční stůl.

_Tvarnice2

Zahrádky nejrůznějších variant

Betonové tvárnice poslouží stejně dobře jako stylová zahrádka, která nezabere moc místa, a můžete ji hnát do výšky, do jaké potřebujete. Když tvárnice zkombinujete s dřevěnými deskami, získáte zajímavé poličky na květiny.

_Tvarnice3

Květinový roh z tvárnic

Květinový roh

Zajímavé řešení do rohu balkonu nebo místnosti. Prostě jen vyskládáte tvárnice střídavě pravá, levá, vyplníte volné prostory hlínou a zasadíte do nich bylinky nebo květiny. Moc hezky taky vypadá, když jejich boky natřete nějakou barvou.

_Tvarnice4

Betonová ptačí budka

Fakt bytelná ptačí budka

Jasně, co se týče ptačích budek, jsou v kurzu spíš „dřevostavby“, proč ale tomu svému opeřenci nedopřát pořádný betonový bejvák, se kterým hned tak něco nehne.

_Tvarnice5

Betonové květináče

Když se vám chce tvořit

Výtvarně nadaní jedinci jistě ocení jednobarevný a zajímavě porézní povrch tvárnic, na kterém skvěle vypadá prakticky jakýkoliv motiv a barva. Jako originální květináče s industriálním šmrncem jsou tvárnice prostě perfektní.

Foto: Brit.co, apartmenttherapy.com , apaperaeroplane.tumblr.com,  TrendHunter.com, lowes.com, spleaseblog.blogspot.cz

 

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.