Menu

Týpí užijete doma i venku

Inspirace   |   17. 8. 2017   |   Autor: Izabela Nováková

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

DIY týpí

Vyrobit si vlastní týpí není nic složitého. Zvládnete to za jedno odpoledne. Jádro pudla se skrývá ve správném postavení základního jehlanu. K tomu budete potřebovat kus látky nebo plátna, správný střih a pět dřevěných tyčí. Ty snadno seženete v hobby marketu, kde vám je na požádání i provrtají, díry by měly být zhruba 10 cm od okraje. Tyče pak postavte do tvaru jehlanu a pevným lankem, které provléknete dole vyvrtanými otvory, vymezte základní půdorys. V dalším kroku je potřeba tyče svázat i nahoře a provazem ani silou v tuhle chvíli rozhodně nešetřete. Nakonec přijde na řadu už jen upevnění látky a vystřihnutí vchodu. Pokud chcete mít textilii na týpí napnutou, budete si muset přizvat na pomoc ještě šicí stroj a upravit ji přesně na míru, v opačném případě stačí, když látku na kostru stanu jenom šikovně upevníte.

DIY týpí

Týpí dětem skvěle poslouží jako tajné místo, kde si mohou číst i spřádat plány na dobrodružné výpravy.  A protože v dětském pokojíčku se fantazii meze nekladou, klidně stan ověste různými ozdobami.

DIY týpí

Jestli si ale potrpíte na jednoduchou minimalistickou atmosféru interiéru, klidně si z přírodních větví a bílého plátna udělejte tohle stylové týpí, v němž si budete připadat jako neohrožení cestovatelé odpočívající někde v divočině.

DIY týpí

I vaši čtyřnozí mazlíci si zaslouží mít svůj originální koutek. Jasně, že nejlépe se vyspí ve vaší posteli, ale takové týpí má také něco do sebe. Pak už jen stačí nějaká měkoučká deka, a malé psí království je na světě.

DIY týpí

Teplé letní večery jsou jako stvořené k relaxaci na zahradě nebo v parku. Když si s sebou přinesete pár tyčí a kus látky, snadno si zde vytvoříte originální posezení, po němž budou ostatní na dekách jen závistivě pokukovat.

 

Foto: Brit.co, Petitandsmall.com, Thebestgiftoflife.com, Sweetteal.com, Stylemepretty.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.