Menu

6 interiérových perel vyzdobených pomocí ubrousku

Inspirace   |   24. 5. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Nevíte, jak zpestřit nábytek a interiérové doplňky, které už vás doma přestávají bavit? Zkuste decoupage, což je takzvaná ubrousková technika. Chce to jen trošku trpělivosti, pár zajímavých papírových ubrousků, správné lepidlo a štětec, a můžete se do toho pustit. Výsledek stojí za to.

_ubrousky1

Dřevěné úložné boxy

Nádherné dřevěné úložné boxy využívají metodu decoupage jen na jedné straně, ale to naprosto stačí, aby švitořící ptáčci do vašeho domova přinesli tu pravou jarní atmosféru.

Atypicky vysoká komoda dříve skrývala čtyři bílé zásuvné šuplíky, což byla po pravdě řečeno dost nuda. Stačilo se ale spolehnout na pár ubrousků, a rázem je z ní ozdoba interiéru, od které nemohou známí a kamarádi odtrhnout oči.

_ubrousky2

Skládací židličky a stolička

Letité skládací židličky díky kouzlu s ubrousky úžasně prokoukly. Zatímco předtím je jejich majitelka před návštěvami spíše schovávala, teď se jimi právem chlubí.

Chybu nemá i tahle stolička se svěžím jarním motivem kvetoucích petrklíčů, který z ní udělal doslova designový kousek.  Stačilo jen trochu pečlivosti při vystřihování květinových motivů.

Dají se oživit zašlé židle i jinými technikami? 

_Ubrousky3

Box na pečivo

Koukat se každé ráno na omlácený a oprýskaný box na pečivo dokáže jednomu zkazit chuť k jídlu. Po téhle veselé proměně nás ale dozelena laděná chlebovka přímo láká dát si voňavý chleba s máslem a pažitkou.

_Ubrousky6

Hodiny s popraskaným designem

Krakelováním se dá u této techniky dosáhnout zajímavého, jakoby popraskaného vzhledu. Kromě lepidla na dřevo je zde využit ještě takzvaný krakelovací lak. Všechno potřebné seženete v hobby obchodech nebo na internetu.

Více o metodě decoupage čtěte zde.

Foto: trocitodeluna.blogspot.com, lampsplus.com, sashe.sk, littlepieceofme.com,  atolyebeyaz.com, littlepieceofme.com, s-media-cache-ak0.pinimg.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.