Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!
Grilování na balkoně
Než se však pustíte do nadšeného nakupování steaků a klobásek, projděte si domovní řád bytového domu, kde žijete, případně se zeptejte na družstvu či majitele bytu. V některých případech totiž může být grilování na balkoně zakázané. Pokud se vás tento případ netýká, můžete se pustit do výběru grilu.
Pokud zvolíte gril na dřevěné uhlí, je nutné počítat s tím, že z něho půjde více kouře. To se některým sousedům nemusí zrovna líbit. Navíc je nutné hlídat případné kousky žhavých uhlíků, které mohou vypadnout anebo je může vítr odnést pryč. Jestliže zvolíte gril elektrický, před koupí si zjistěte, zda je určen na grilování venku.
Vyrobte si mini gril
Neplánujete-li udělat z grilování záležitost na každý víkend, ale chcete třeba jen oživit párty, můžete si mini gril vlastnoručně vyrobit. Potřebovat k tomu budete větší plechovku, alobal, mřížku, uhlí na gril a trochu zručnosti.
Mini gril si lze vyrobit i z terakotového květináče, který snese vysoké teploty. Budete potřebovat opět alobal, uhlí a mřížku. V květináči však na rozdíl od plechovky lze rozdělat i menší ohýnek, a využít ho třeba k opékání buřtů.
Grilujeme v pohodlí domova
Věšet hlavu ale nemusíte ani v případě, že váš byt žádný balkon nemá. Můžete si vybrat z množství elektrických grilů určených pro vaření doma, nebo zvolit méně nákladnou variantu v podobě speciální pánve. Grilovací režim navíc nabízejí některé trouby.
Foto: refurbished-ideas.com, bbq-brethren.com, viralnova.com, dianthomas.com, huffingtonpost.com, mobstub.com