Menu

7 věcí do bytu pro chovatele koček

Inspirace   |   28. 2. 2017   |   Autor: Izabela Nováková

Máte doma kočku a rádi byste jí udělali radost? Inspirujte se našimi tipy. Nestojí skoro nic, některé si klidně můžete vyrobit sami a vaše kočka vás za ně bude milovat.

Kočičí pelech / Tadyjemoje.cz

Kdo by si rád nepolenošil v houpačce? Vyrobit tuhle kočičí hamaku přitom není nic složitého. Stačí kus pevné látky nebo slabšího koberečku, které pečlivě upevníte na nějaké šikovné místo. Ideální je jakýkoli nábytek se čtyřmi nohami.

Škrabadlo / Tadyjemoje.cz

Pokud máte neustále rozdrbané záclony a poškrábaný nábytek, pořiďte své micce tenhle kužel, na němž si bude moct brousit drápky. Stačí si koupit sisálové nebo kokosové lano, kterým omotáte dopravní kužele (na obrázku) nebo něco podobného, co vám přijde pod ruku. Jako třešničku na dortu můžete nakonec přidat klubíčka na hraní.

Drbadlo / Tadyjemoje.cz

Kočky milují drbání, tak jim v bytě připravte tahle šikovná samodrbadla, která jednoduše vyrobíte z nejrůznějších kartáčů. Ta drobnější přilepte třeba na nohy od stolu a větší prostě ohněte a připevněte na desku.

Doplňky pro kočky / Tadyjemoje.cz

Možná tomu nebudete věřit, ale tenhle parádní kočičí stan vás vyjde sotva na pár korun. Na jeho výrobu totiž potřebujete jen nějaké staré tričko, krabici a dvě ramínka. Z krabice vystřihněte čtvercový základ, který poslouží jako podložka, z ramínek pak odštípněte háky a vytvarujte je do oblouku. Ty pak upevněte do každého rohu kartonu a na takto vyrobenou konstrukci už pak jen navlékněte tričko.

Koš pro kočky / Tadyjemoje.cz

Kočky si moc rády pohoví v nejrůznějších koších a krabicích, což platí i pro podobný pelíšek zavěšený na zdi. Na výrobu takového domečku skvěle poslouží například větší proutěný nebo ratanový květináč, který stačí připevnit na zeď a vystlat nějakou pěkně měkoučkou dekou.

Stolky pro kočky / Tadyjemoje.cz

Ikonické stolky ze švédského nábytkového řetězce pořídíte za pár korun a nemusí nutně sloužit jen vám. Postavte je na sebe, vystelte huňatými dekami, nohy omotejte sisálovým lanem, a rázem máte učiněný kočičí palác.

FOTO: Entermyattic.com, Sofancyblog.com, Drsfostersmith.com, Jmldirect.com, Homebook.pl Upsocl.com, Diyprojects.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.