Menu

Velké pokojovky – základ vaší urban jungle

Inspirace   |   4. 4. 2019   |   Autor: Izabela Nováková

Nevadí, že máte malý byt, stejně sem zkuste umístit alespoň jednu větší rostlinu nebo dokonce pokojový strom. Uvidíte, jaký dodá prostoru šmrnc.

Zelený majestát

Fíkus lyrovitý je jednou z největších pokojových rostlin. Při správné péči vám tenhle krasavec za několik let vyroste až do dvou metrů. Je vcelku nenáročný, a proto se hodí i pro začátečníky. Důležité je, aby měl dostatek jasného nepřímého světla a pravidelnou zálivku. Jeho domovinou jsou tropy. Dejte proto pozor, aby nebyl v průvanu. Je to solitér a vyžaduje tak dostatek prostoru, který bude mít jen a jen pro sebe.

domácí rostlina vedle tmavě hnědé komody

Ficus lyrata už je několik let miláčkem bytových designerů.

Vděčná palma

Je nejen ozdobou interiéru, ale také skvělou čističkou vzduchu. Kencie roste pomalu, takže se nemusíte strachovat, že vám zabere půlku obývacího pokoje. Nemá ráda sluneční paprsky a nejvděčnější vám bude za nějaký kout s nepřímým světlem, který skvěle vyplní. Nejvíc jí to sluší v proutěných koších. 

taburet s dekou a domácí květinou

Nenáročná a elegantní kencie bude dělat radost i začátečníkům.

Pokojová klasika z Mexika

Juka je nenáročná rostlina, které se bude skvěle dařit na přímém světle. Roste do výšky a radost vám tak může dělat i v menších místnostech. A protože se jedná o palmu, odpustí vám, když sem tam zapomenete na zálivku. 

květina palma na indiánském koberci

Juka byla Indiány přezdívaná jako strom života.

Chcete spolu do vlastního? Bude se vám hodit 20 % do začátku

Chci vědět víc...
Chcete spolu do vlastního? Bude se vám hodit 20 % do začátku

Originální kousek do bytu

Odolné bambusy jsou nejen skvělou ozdobou zahrad, ale i neokoukanou pokojovou rostlinou. Potřebují jen dostatečně světlé místo a vydatnou zálivku. Substrát by neměl nikdy vyschnout, ideální je proto mít květináč pořád v misce s vodou. Má keřovitý tvar a parádně tak zútulní prázdné kouty.

šedý ušák na béžovém koberci v pozadí s obrazy a bambusem

Bambus si můžete vypěstovat i ze semínek.

Tropická ozdoba

Banánovník je nejspokojenější na přímém světle. Má rád vydatnou zálivku vlažnou vodou a na rozdíl od ostatních pokojových rostlin může být klidně i u topení. Nevadí mu totiž ani teploty okolo 25 °C. Vyžaduje ale pravidelnou zálivku, která nikdy úplně nevyschne. Dorůstá až do výšky 1,5 m. Báječně vypadá v jednoduchých květináčích., které dají vyniknout jeho krásným lesklým listům. 

věšák s květinou banánovníku

Banánovník místnosti přidá špetku exotiky.

Foto: Bonami.cz, Unsplash.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.