Menu

Velký úklid podle feng shui

Inspirace   |   1. 8. 2017   |   Autor: Lucie Drahošová

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.

úklid podle feng shui

Vyhoďte vše, co rok leželo ladem

Nutkání shromažďovat věci je pro člověka poměrně přirozené, je ale užitečné se s ním naučit bojovat. Byť je to těžké, rozlučte se s věcmi, které leží na dně skříní. A to dokonce i v případě, že jde o věci funkční, nebo dokonce nové. Pokud vám daná věc leží ve skříni více než rok, prodejte ji, darujte nebo rovnou vyhoďte. Prostě ji nepotřebujete, pouze vám zabírá drahocenný prostor. Totéž platí o věcech rozbitých, které jste celý rok nedokázali spravit sami nebo odnést do opravny.

Zbavte se špatných vzpomínek

Spíte každý den v povlečení, které jste vybírali s bývalým partnerem, nebo vám v polici postává sada hrnků od kolegy, který vás pomlouvá? Zbavte se jich! Možná vám to nepřišlo podstatné, ale věci, se kterými se pojí negativní či rozporuplné vzpomínky, rozhodně doma nechcete.

Uklízejte odshora dolu

Jakmile je vše nepotřebné z bytu pryč, můžete odstartovat úklid nově získaného prostoru, a to shora dolů. Začněte tedy utíráním prachu a pokračujte vysáváním či vytíráním. Při úklidu zároveň odstraňte co možná nejvíce věcí z povrchů do skříněk a skříní, tak aby prostor působil vzdušně a čistě. Rozhodně není potřeba vystavovat na odiv vše, co vlastníte.

Zkuste změnu

Pokud máte rádi změny a prostor to aspoň trochu dovoluje, můžete spolu s generálním úklidem trochu pozměnit uspořádání nábytku. Přinese to čerstvý vzduch do vašeho života a na chvíli probudí vaši kreativitu.

Nezapomínejte na okna

Podstatným, avšak často opomíjeným bodem generálního úklidu by měla být očista oken, okenních rámů a dveří. Podle feng shui právě jimi proudí energie a v panelákových bytech jsou oblíbeným terčem zraku sousedů.

 

Foto: buzzfeed.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.