Menu

Veronika Švejcarová: Sny se mají plnit

Inspirace   |   26. 3. 2018   |   Autor: Šárka Dumbrovská

Veronika a Jaroslav Švejcarovi bydlí s malým synem Matějem v panelovém bytě v klidné oblasti Prahy 8. Interiér otevřeli světlu a barvám, a to tak, aby co nejméně vzbuzoval dojem panelákového standardu. Mladým manželům nechybí nápady ani chuť je realizovat. Třeba ve vlastním domě, kde chtějí jednou žít.

Veronika se svým synem

Veroniko, vzpomeneš si na inspiraci, která vám přinesla vítězství v naší DIY soutěži?

Nápad se zrodil při hře. Můj malý syn Matěj po jedné oslavě rozházel množství nepoužitých plastových lžiček po celém obývacím pokoji a začal si s nimi hrát. To mě zaujalo. Začali jsme skládat sluníčko, ale vadily mi rukojeti lžiček, které jsem vzápětí odstřihla. Poté se nám podařilo vyskládat tvar připomínající více kytičku a ta se mi zalíbila. Celek jsem dohromady slepila tavicí pistolí a doplnila zrcátkem, které evokuje střed květu. Výsledek jsem nastříkala červeným lakem, aby kompozice ladila s červenobílým koloritem obývacího pokoje.

DIY zrcadlo z plastových lžiček

Mezi další tvé nápady patří i netradičně pojatá postýlka pro malého Matěje?

Obrázek jsem viděla na internetu a hned se mi nápad zalíbil. Pak mi pomohla maminka, která mi na Moravě nechala dřevěnou konstrukci vyrobit a také mi ušila látkové obložení. Výhodou této postýlky je, že se během dne může proměnit na domeček. Stačí přes ni jen přehodit deku a Matěj si může hrát.

Dětský pokoj

Pokojíček jsi vyzdobila obrázky přímo nalepenými na stěny. Nelze si nevšimnout, že tímto způsobem oživuješ i další stěny místností. 

Mám ráda tetování na zdi. Materiál je z vinylu, dobře se aplikuje a také udržuje. Tetování se dá lehce omýt, a pokud nás omrzí, lehce se sundá, aniž by se poškodila zeď.

Zábavné doplnění mozaiky v kuchyni

Doplňujete se s manželem v názorech, jak a čím byt zařídit?

Určitě si rozumíme. Manžel mi nechává volnou ruku, protože mi nechybí prostorová představivost a vidím, jak bude výsledná podoba vypadat v reálu. Poté mi dopomáhá drobnostmi a je šťastný, když doplňky vybere dobře a vizuálně ladí. S manželem jsme rádi, když nám vyjde čas a své nápady si můžeme sami realizovat. V bydlení máme rádi jednoduchost, v té je vždy síla, a také se nám líbí hezky sladěné barvy.

Dominuje černobílá kombinace

Plánujete zde zůstat, nebo se časem chcete stěhovat do většího?

Líbí se nám tady, ale v budoucnu bychom chtěli žít ve vlastním domě. Ze zkušeností už víme, že když máme nějaký sen a něco opravdu chceme, nedáme na první dojem, že to nejde. Není to pravda, všechno jde. To se týká nejen zařizování, ale i našich snů.

Zařizování je u vás v plném proudu? Pak možná oceníte 10% slevu na elektrospotřebiče od Euronics.

Váza v předsíni

Šárka Dumbrovská

Šárka Dumbrovská, Miluje experimenty ve výtvarném umění i v interiérovém designu.

Věnuji se výtvarnému umění, baví mě experimentovat s materiály, miluji barvy a originální tvary. Inspirují mě a zároveň uklidňují muzea, galerie s uměním, zajímaví lidé, hory i rozkvetlé louky, moře, mystika, chuť oliv a bílého vína. Se zájmem sleduji novinky v kultuře, píši články a rozhovory o designu a architektuře.