Menu

Vlastní domek můžete mít i za 660 tisíc korun

Inspirace   |   7. 1. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Bydlet ve vlastním domku je pro většinu mladých lidí nedosažitelný sen. Pokud ale máte k dispozici zasíťovaný stavební pozemek a nepotřebujete zrovna ohromnou vilu, nemusí to být neřešitelný problém.

Účelný dům
Fešná Anita, co vás nezruinuje

Hezký a maximálně účelný domek, který vás v sendvičové variantě (samonosné panely, které se montují na místě) přijde ve variantě zhotovení na klíč na 990 000 korun. Za ty peníze získáte třípokojový domek s podlahovou plochou 56 m² a velmi finančně nenáročným provozem. 

Můžete to mít ještě levnější

Sendvičová technologie vám umožňuje si domek do značné míry postavit sami. Pokud se na to cítíte a máte pár kámošů nebo příbuzných, kteří vám pomohou, bude vás dodávka stavby k dokončení stát 660 000 korun. Doporučujeme vám ale realisticky posoudit vlastní možnosti a poradit se s dodavatelem, jestli na to opravdu máte. 

Plán domu

Anitě to sluší všude

Výhodou malého domku je, že vám k němu stačí i hodně skromný pozemek. Určitě si ale dobře rozmyslete, kam Anitu posadíte a jak ji natočíte. V případě, že chcete ještě víc ušetřit za energie, umístěte ji čelem na jih nebo jihozápad, ať vám sluníčko domek hezky vyhřeje. 

Malý domek

Jednodušší stavební řízení s Betullou

Zajímavou alternativou k Anitě je čtyřpokojový dům Betulla. Díky tomu, že dva pokoje jsou v podkroví, má jen 50 m² zastavěné (přitom ale 75 m² podlahové) plochy, a můžete si ho proto pořídit ve zjednodušeném stavebním řízení. Cena domku začíná na 1 075 000 Kč (stavba k dokončení), na klíč ji pak pořídíte za 1 655 000 Kč. 

Čtyřpokojový dům

Foto: Atelier133.cz

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.