Menu

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

Inspirace   |   19. 3. 2018   |   Autor: Lucie Drahošová

Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

vlastnoruční květináče

Plechovky nepatří do šrotu

Trvanlivý a esteticky poutavý květináč vytvoříte jednoduše z plechovky od fazolí nebo kompotu. Stačí jen sundat etiketu, a téměř nezničitelný květináč v moderním industriálním stylu je na světě. Pokud preferujete jiný styl, není pak nic jednoduššího než plechovku natřít, dozdobit stuhami, obalit textilií nebo opatřit nálepkami.

květináče s bylinkami

Květináč ze sklenice od okurek

Snadno a rychle můžete vytvořit květináč i ze zavařeninové sklenice, která navíc umožňuje zajímavý pohled do struktury půdy. Ti, které podobná představa neláká, mohou sklenice opět natřít barvou nebo obalit textilií. Pokud se vám do podobných květináčů nechce zespodu vrtat díry, počítejte s tím, že budeme muset méně a častěji zalévat, aby se vám v nich nehromadila voda.

hrníčky jako květináče

Dejte nádobí z půdy druhou šanci

Staré malované hrníčky, sady nádobí, ze kterých zbyla sotva polovina, nebo i nevyužité misky a malé hrnce. To všechno může být skvělou surovinou pro výrobu originálních a stylových květináčů, jaké v obchodních řetězcích rozhodně nenajdete.

květináče z PET lahví

PET lahve v novém kabátě

I zdánlivý odpad, jako jsou PET lahve, můžete snadno proměnit ve stylové a dech beroucí květináče. Stačí trocha fantazie a barev. Z odříznuté spodní poloviny lahve pak můžete tvořit nejen roztomilé kočičí květináče, ale třeba i jednodušší květináče s nejrůznějšími ornamenty.

atypický květináč

Poslouží i rádio, telefon či budík

Pokud patříte mezi fanoušky retro stylu, není pro květináče lepší umístění než do samotného nitra některého z historických kousků. Staré rádio, tlačítkový telefon nebo gramofon můžete po menší úpravě proměnit ve stylový květináč, který nejen poslouží svému účelu, ale navíc poutavě oživí váš interiér.

Foto: upcycled-wonders.com, optimumgarden.com, homedit.com, dailytrend.mx, botanicalproject.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.