Menu

Vysloužilé žárovky jako designové perly

Inspirace   |   25. 5. 2015   |   Autor: Izabela Nováková

Když vám doma praskne žárovka, vůbec to neznamená, že už nutně dosloužila. Poté, co ji vymontujete ze světla, může mít totiž ještě řadu originálních a skvěle vypadajících využití.

Kousek přírody v žárovce

Tyhle malé industriální vázičky jsou ideální jak pro drobné luční kvítí, tak i pro větší květy. Krásně se vyjímají na zdi, parapetu i nočním stolku. A pro ty, kteří už obměnili všechny klasické wolframové žárovky za úsporné eurožárovky, máme dobrou zprávu. Na českých e-shopech už jsou podobné designové vázy ve tvaru Edisonova vynálezu k mání za pár desítek korun. 

_pastedGraphic-1

Zavěste je do oken

Jakmile jednou žárovku ,,otevřete“ a odstraníte kovové části, skleněná baňka se díky úbytku tlaku stane mnohem pevnější. Proto ji klidně můžete použít jako závěsnou ozdobu, opravdu se jen tak nerozbije. 

Pokud rádi šijete a pletete, můžete si ze žárovek udělat miniaturní létající balóny. Rozvěsit je pak můžete nejen v bytě, ale také třeba na zahradě mezi stromy nebo v dětském pokojíčku.

_pastedGraphic-10

Dříve přinášely do vašeho domova světlo, teď v nich vzniká život. DIY (Do It Yourself) postupy, která ukazují, jak ze staré žárovky vytvořit originální miniaturní skleník, jsou populární hlavně na druhé straně Atlantiku, pár příznivců si už ale našly i u nás. Pokud se mezi ně chcete taky zařadit, vytvořte si v žárovce třeba malý svět pod mikroskopem. Nejlépe se v ní daří méně náročným rostlinám typu tilandsie, která si většinu živin bere ze vzduchu a stačí ji jen trocha vody. 

_pastedGraphic-9

 

Foto: furniturerevival.com.au, boredpanda.com, craftorganics.com, home-dzine.co.za

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.