Menu

7 způsobů využití prázdných sklenic

Inspirace   |   6. 12. 2017   |   Autor: Dominika Zmítková

Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Mini vázičky

Namočené do barev působí i malé skleničky velmi efektně, dokonce byste velice často na první pohled nepoznali, co bylo jejich původním účelem. Květiny se v nich budou opravdu hezky vyjímat, jen je budete muset trochu zkrátit.

Šikovný organizér do koupelny

Zkuste si několik sklenic přilepit k dřevěné desce a pověsit nad umyvadlo. Hned budete mít kam dávat drobnosti, jako jsou pinetky či vatičky do uší. A pokud nechcete riskovat, že by z nich věci padaly, můžete na nich nechat i nabarvená víčka, nebo je objímkami připevněte svisle.

Praktický jehelníček

Ze staré sklenice si snadno vytvoříte šikovný ukládací prostor na šicí potřeby, které by všude jinde jen překážely. Stačí si pohrát s víčkem a vložit do něj malý polštářek. A pokud je ta sklenice opravdu stará, může z ní být i hezká vintage dekorace.

Pouzdro na ubrousky

Jednoduše si ze staré skleničky vyrobíte i obal na vlhké ubrousky či kapesníčky. Potřebujete jen udělat do víčka otvor, přendat do sklenice kapesníčky či ubrousky a dál už to funguje stejně, jako když je taháte z papírové krabice.

Sněžítko jako z pohádky

Romantickou atmosféru Vánoc si můžete s takovým sněžítkem dopřávat celý rok. Stačí na víčko nalepit dekorace, přidat dovnitř umělý sníh a vše přiklopit sklenicí a zašroubovat.

Nová ozdoba na starý lustr

Skleničky můžete použít také jako náhradu za stínidla lustrů a lamp, která se před lety rozbila. Na první pohled je to sice trochu divočina, ale v trochu odvázanějších interiérech to nemusí vypadat špatně.

FOTO: Diys.com, Diyready.com, samouczek.info, homedit.com, amazinginteriordesign.com, Indulgy.com, modernparentsmessykids.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.