Menu

Výzdoba na oslavu, co skoro nic nestojí

Inspirace   |   13. 7. 2016   |   Autor: Rudolf Král

K tomu, abyste připravili stylovou výzdobu na domácí party, nemusíte mít statisíce. Stačí pár originálních nápadů, na které budou hosté ještě dlouho vzpomínat.

_Party1

Občerstvení nejen pro cestovatele

Vítej doma!

Vrátil se váš kamarád z půlročního tripu po Evropě? Uspořádejte mu kreativní uvítání. Jako symbol cestování na party stůl postavte globus, z papíru vystřihejte létající balony, a celkově se držte dvou hlavních barev, které se budou na sváteční tabuli prolínat. Sušenky můžete upéct nejenom ve stylu dopravních prostředků, ale třeba na způsob evropských památek. Co takhle Eiffelovku z perníku, šikmou věž v Pise z těsta na oblíbené máslové sušenky, nebo londýnské červené telefonní budky s karamelovou příchutí?

_party2

Tabule s přáním a třpytivé skleničky

Skleničky hodny přípitku

Chystáte akci, kde se budou pít bublinky, a chtěli byste svým obyčejným šampuskám z IKEA dát trochu šmrnc? Zahalte skleničku na stopce do třpytek. Lepidlo nanášejte štětcem a poté hojně zasypejte třpytkami a barevnými glitry.

Tabule ve zlatém rámu jako doplněk i nástěnka

Zarámujte tabuli a pochlubte se jí na stěně. V den oslavy na ni můžete vypsat program, servírované menu nebo připojit informace o oslavenci. Navíc když party skončí, rozhodně ji doma využijete. Když budete mít dlouhou chvíli, můžete si vyhrát s křídami a namalovat oslavenci obraz.

_Karibik

Kokosové skořápky s havajským květem

Zalíbilo se vám použití motivu plameňáka? Mrkněte na 6 důkazů, že plameňáci nepatří jen do ZOO.

Exotika v karibském rytmu

K létu tropické party patří a vůbec nezáleží na tom, že bydlíte v zemi, která nemá moře ani palmy. Rajský kout utvoříte tak, že stěnu u stolku s občerstvením zakryjete bambusovou rohoží, místo skleniček naaranžujete kokosové skořápky s květem (umělé) plumerie a celý koutek dozdobíte ananasem a lososově zbarveným plameňákem. Servírujte domácí limonádu s příchutí manga, kubánský rum a zapomenout byste neměli ani na stylový hudební doprovod v houpavém rytmu.

_Party3

Ručně vyrobené pozvánky obalené krajkou

Nezapomeňte na pozvánky

Jestli chcete, aby na vaši akci vůbec někdo dorazil, musíte rozeslat pozvánky. Samozřejmě platí, že čím nápaditější, tím lépe, jejich styl totiž hodně napoví o charakteru pořádané akce. V kurzu aktuálně jsou ty ručně vyrobené, tak malujte, kreslete a vystřihávejte.

Foto: karaspartyideas.com, neverseriousblog.com, fatimasbridalhouse.com, youfrillme.com, maggieholmes.typepad.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.