Menu

6 tipů, jak si zkrášlit byt záclonami nebo žaluziemi

Inspirace   |   17. 4. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Holá okna nepůsobí doma zrovna přívětivě, zvláště pak, když nemáte výhled do parku nebo na Pražský hrad. Ideální bude ozdobit je nějakými hezkými žaluziemi, závěsy nebo záclonami. Budete nejspíš sami překvapeni, jak málo stačí, aby vaše ložnice či obývací pokoj začaly působit mnohem útulněji.

_zaluzie1

Hnědo-bílá kombinace

Kombinace hnědých rákosových žaluzií a elegantních bílých závěsů funguje výborně. Hodí se hlavně pro minimalističtěji zařízené místnosti, moc dobře si rozumí i s přírodně laděnými skandinávskými interiéry.

_zaluzie2

Žaluzie s ležérní záclonkou

Stahovací žaluzie nepropustí ani paprsek světla, samy o sobě však působí trochu moc tvrdě. Když je ale ozvláštníte záclonou, jen tak nenuceně přehozenou přes parapet, hned to vypadá mnohem lépe.

_zaluzie3

Barevně vyladěný koutek

Žaluzie moc pěkně zpestří i rohový prostor, kde vám, lehce pootevřené, vytvoří zajímavé světelné efekty. Ideální bude, pokud se vám u takového rohového koutku povede barevně sladit žaluzie, nábytek i výmalbu.

_zaluzie4

Zavinutá starorůžová

Se záclonkou na parapetu můžete dělat divy, třeba zavinout starorůžovou záclonku nad bílé okno. Působí to čistě, vtipně a útulně, jen nesmíte být menší postavy, abyste si na každé spouštění záclon nemuseli brát štafle.

_zaluzie5

Béžovohnědá kombinace s poodhrnutým závěsem

Moc pěkný nápad s poodhrnutým závěsem, který navozuje atmosféru odkrývaného tajemství. V kontrastu s hnědě vymalovanou zdí parádně vynikne bílý rám okna.

_zaluzie6

Žaluzie v koupelně

Žaluziím to sluší i v koupelně, zvláště v té koncipované do bíla. Hnědé žaluzie jsou spolu s vysokou květinou jedinými barevnými prvky v místnosti, což vypadá velice elegantně.

FOTO: gofashion4u.com, fabricpaperglue.com, woodfauxblinds.org, sunlitspaces,com, jakesctp.com, bedbathandbeyond.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.