Menu

Zapomeňte na nudné květináče. Zalijte je třeba betonem!

Inspirace   |   27. 4. 2021   |   Autor: Rudolf Král

Potřebujete se doma obklopovat zelení? Nebo máte jenom pár živých rostlinek, které v plastovém květináči vypadají fádně? Během našich videonávštěv jsme objevili několik zajímavých nápadů, které i obyčejný fíkus povýší na orchidej. Přitom vás to stojí pouze návštěvu babiččiny půdy nebo nákup rohlíků v sámošce.

Industriální zeleň

Zelená s betonem možná nezní moc botanicky, ale o to lépe tato kombinace vypadá. Čistý minimalistický tvar a barva surového betonu rozzáří a zjemní jakoukoli zasazenou rostlinku, ať už to bude africká fialka, nebo klasický kaktus.

Rohlíky ven, květiny dovnitř

Než papírové pytle a tašky ze supermarketu skončí v kontejneru, zkuste se zamyslet, jestli by vám ještě neudělaly službu. Větší květináče oblečte do papírového návleku, který můžete zúžit, zapošít a ohrnout podle potřeby a nezapomeňte dát na dno misku. Pořád je to totiž jenom papír, tak ať vám vydrží několik Vánoc!

V jednom vršovickém bytě dostávají vyhozené květiny druhou šanci. Podívejte se, jak jim to u Klárky a Máry prospívá!

Zaděláno na bylinky

Proč chodit pro květináče do zahradnictví, když je máme přímo pod nosem. Nebo ve sklepě či na půdě. Zpříjemněte si odpoledne exkurzí do babiččiny spíže, nebo prostě proberte vlastní kredenc. Překvapí vás, kolik porcelánových pokladů tady najdete (ať už to jsou polévkové mísy, díže na těsto nebo čajové konvice), na které jste dávno zapomněli. Dejte jim druhou šanci a proměňte je v originální květináč nebo třeba lampu!

Na rostlinné pokusy

Až na blešáku narazíte na pár kousků laboratorního skla za pár korun, neváhejte ani minutu a alespoň tři čtyři baňky si vezměte domů. Jsou tak akurátní vázičky pro fialky a bledule, a pak se s nimi taky hezky experimentuje – zahrajte si na vědce a pusťte se do množení rostlinek. Laboratorní baňky vám k tomu skvěle poslouží a dobře vypadá!

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.