Menu

4 zavlažovače, které vám přes léto zachrání kytky

Inspirace   |   24. 6. 2021   |   Autor: Dominika Zmítková

Než se vydáte v létě na dovolenou, je jedním z nejdůležitějších problémů, který musíte vyřešit, je starost o kytky. Jestli se vám taky nechce otravovat někoho z rodiny nebo dávat klíče od bytu sousedům, podívejte se na zavlažovače, které dají rostlinám napít a ještě jim to bude ve vašem bytě slušet.

_Zavlazovace1

Krásný keramický trojkvětináč

Elegance s nápadem

Tenhle vystajlovaný porcelánový trojkvětináč nejenže dobře vypadá, ale ještě přináší chytré řešení. Vodu nalijete na dno a rostlina si pak prostě vezme tolik, kolik potřebuje.

_Zavlazovace2

Zavlažovač ve tvaru ptáčka

Ptáček plný vody

Nechte si květinu zavlažovat tímhle plastovým ptáčkem a hned váš interiér bude působit o něco veseleji. Díky tomu, že je ptáček průhledný, budete vědět, kolik vody v něm ještě zbývá.

_Zavlazovace3

Skleněný zavlažovač ve tvaru kapky

Obří kapka

Efektní, nápaditý a přitom jednoduchý zavlažovač. Naplněný vypadá jako obrovská kapka vody, která omylem přistála ve vašem květináči.

A kdyby vám květiny zvladly i přes veškerou péči o ně, pořiďte si některou z těchto 5 květin, které přežijí všechno. 

_Zavlazovace4

Zavlažovače vyrobené ze skleněných lahví a šňůrek

Levně a účinně

Vezměte skleněnou lahev, odřízněte vrchní třetinu s hrdlem, tím provlečte svazek provázků a máte parádní samozavlažovací květináč. Jestli s tím chcete mít ještě méně práce, můžete použít pet lahev, jen to nevypadá tak dobře.

Foto: thegreenhead.com, truhlikov.cz, vtwonen.nl, blog.talltreesecostore.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.