Menu

6 nápadů, jak oživit zašlé židle

Inspirace   |   16. 6. 2016   |   Autor: Izabela Nováková

Nechcete se rozloučit se svými oblíbenými židlemi, i když jsou už staré a odrbané? Zkuste je obléct do nového kabátu a uvidíte, jak prokouknou. Našli jsme pro vás půltucet zajímavých nápadů, kterými se můžete inspirovat, než se pustíte do díla.

_Zidle1

Barevný potah ladící s pastelovými doplňky

Na potahu záleží

Nevábně vypadajících kovových židlí s prošoupanými jednobarevnými sedáky a opěradly jsou plné bazary s nábytkem. Stačí si ale koupit pestrobarevnou látku, ušít z ní potahy a ze židle za pár korun máte najednou designovou ozdobu pokoje.

_Zidle2

Každá židle natřená jinou barvou a přesto spolu ladí

Všechny barvy duhy

Kdo říká, že všechny židle musejí vypadat stejně? Klidně natřete každou jiným odstínem, a nudu v kuchyni už rozhodně nezažijete! Pořídit si na to můžete i nějaké bazarové kousky a sami si je zrenovovat. Jídelní stůl obklopený židlemi různých tvarů i barev se tak stane ozdobou každé kuchyně.

Líbí se vám tipy na oživení zašlých židlí? Podívejte na to, jak se dají ubrouskovou metodou oživit i jiné druhy nábytku.

_Zidle3

Mapa Afriky na židli

Polepte je zajímavým motivem

Proč kupovat nové židle, když mnohdy stačí jen šikovně zakrýt známky opotřebení? Prvotřídního zamaskování šrámů a nedokonalostí na židli docílíte i pomocí samolepicích tapet. Pro naše účely nejlépe poslouží ty otěru vzdorné a omyvatelné.

_zidle4

Židle ozdobená ubrouskovou technikou

Ozdobte je ubrousky

A když už byla řeč o tom lepení, pokud vás baví decoupage neboli ubrousková technika, pak zkuste renovaci (nejen) starých židlí touto metodou. Vypadá to stylově a stačit vám k tomu budou jen ubrousky se zajímavým vzorem.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Někdy stačí i jen drobný detail

Jako třeba ozdobit nohy židle washi páskou nebo pár tahy štětcem. Je neuvěřitelné, jak i takhle malý zásah dokáže vaši židli omladit a ozvláštnit.

_zidle5

Židle s pleteným opěradlem

Nejen svetry se pletou

Takové křeslo bude v každém interiéru představovat skutečně extravagantní kousek. Pravda, z provázků pletené opěradlo i sedák židle už jsou trochu náročnější na manuální zručnost, ale výsledek vypadá prostě skvěle.

_Zidle6

Židle s pomalovaným textilem

Zahrajte si na čalouníka

Sníte o rychlé změně? Jedním z nejsnazších  způsobů, jak židlím vdechnout nový styl, je vyměnit jejich potahy. Pořiďte si barvy na textil a jednoduše si namalujte polstrování nové.

Foto: Tinysick.com,Petrolandporcelain.com, Tinysick.com, Bhg.com, Imgfave.com, Becraftyworkshop.com, Brit.co, Porch.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.