Menu

Zkraťte si čas během dlouhých zimních večerů pletením interiéru

Inspirace   |   7. 11. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Co se od babiček naučíte, doma jako když najdete. A to jak ve svém šatníku, tak i v interiéru. Měkké pleteniny vaše bydlení prohřejí a zútulní. Ať už jimi potáhnete starou židli, oblečete do „svetru“ polštáře nebo svůj oblíbený hrnek. Pletení a háčkování se navíc doporučuje všem, kteří jsou denně vystavováni stresu. Práce s vlnou zabaví roztěkané ruce, uklidní mysl a přinese radost z pěkného výsledku.

Udržte čaj v teple

Pokud jste teprve na začátku pletařského umění, zkuste něco menšího. Hrnek oblečený do vlněného svetříku se dobře drží, zvláště je-li v něm čerstvě zalitý čaj. Navíc vám ho už nikdo doma ani v práci jen tak nesebere. Pokud nebudete plést návleky na hrnky ve velkém!

(P)opletené stoličky

Štokrdle, židle nebo křesílka. Každý kousek sedacího nábytku se může pěkně zaplést s vlnou. A že pak tahle kombinace funguje nejen na oko, vám potvrdí i vaše pozadí. Čím je vlna tlustší a huňatější, tím spíš si sednete do měkkého. Fantazii v barvách a vzorech se tady meze nekladou. Výhodou je, že potahy na stoličky můžete pravidelně obměňovat podle nálady a chuti plést.

A když vám na stoličku nestačí vlna, vezměte si na ní lano. Ukážeme vám, jak si doma vyrobit námořnický stolek nebo taburet!

Na vlně taburetů

Byt jedné z našich letních hostitelek nás utvrdil v tom, že pletení nikdy nevyjde z módy. Thea Kučerová nemá v ložnici o klubka vlny nouzi, a tak se nemusí bát, že by teď v listopadu neměla do čeho zapíchnout jehlice. Takový pletený taburet nebo polštář na sezení už je sice vyšší dívčí, ale zato výsledek pak vypadá skvěle. A ještě líp se na něm sedí – vyzkoušeno za vás!

Zachumlat se až po uši

Po tomhle zatouží během sychravé neděle snad každý. Pěkně s knížkou, voňavým čajem a v teploučkém svetru – nebo pletené dece? Ručně vyráběné deky a plédy z extra silné příze jsou trendem posledních let. Krásně vypadají jako přehozy přes postel, zvláště v pastelových barvách, nahradí i měkké koberečky určené k válení se na zemi a rozhodně by neměly chybět na žádném pořádném gauči či lenošce. Že ho ještě nemáte? Na googlu najdete spoustu návodů k výrobě a ti méně zruční si určitě vyberou v některém z e-shopů. Nebo poprosí babičku.

Jako v (ba)vlnce se můžete mít i ve slaměném domku. Podívejte se, jak probíhá jeho výstavba.

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.