Menu

Zkuste bydlet s motýly

Inspirace   |   1. 8. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Rádi byste trochu odlehčili své bydlení? Zkuste to s motýly, respektive s působivými dekoracemi ve tvaru motýlů. Živé motýly nechte poletovat na louce a udělejte si je z papíru nebo třeba ze starých plastových lahví. Podívejte se na pár nápadů, jak na to.

_pastedGraphic-4

Motýlci ze staré knihy

Jestli se chystáte vyhodit nějakou knihu do sběru, udělejte si z ní tuto působivou dekoraci. Stačí k tomu kousek tenkého drátu a nůžky. Pokud se vám nechce vystřihovat ručně každého motýla zvlášť, kupte si v kreativních potřebách raznici.

_motyli3

Aplikace z motýlů na papírovém lustru

Papírový lampionový lustr z IKEA vám po nějakém čase možná přijde trochu moc jednoduchý. Pokud jste romanticky založení, dozdobte si ho květinami a motýly v pastelových barvách. Nejenže to hezky vypadá, ale ještě bude lustr večer házet zajímavé stíny.

Ze starých dopisů, novin, not nebo knižních listů vystřižené obrysy motýlů připevněné drátkem k základnímu kruhu vytvoří parádní vintage dekoraci, kterou můžete v bytě libovolně přemisťovat. Jednou ji upevníte kolem rohu skříně, podruhé ji třeba pověsíte na dveře.

_pastedGraphic-2

Kouzelná lampička z motýlů

Papírové nebo plastové motýlky nemusíte jen lepit na už stávající stínítko, přímo z nich si doma můžete vytvořit okouzlující lampičky, lustry anebo závěsy na strop. Je to sice piplačka, ale budete za ni odměněni unikátním kouskem, který budou v obýváku obdivovat všechny návštěvy.

_pastedGraphic-1

Zarámovaní motýli

Sbírky motýlů vyšly z módy už nejméně před osmdesáti lety. Když si ale místo nebohých bělásků připíchnutých za hlavičku k podložce zarámujete barevné papírové motýlky různých velikostí, může být taková motýlí kolekce docela sexy.

_pastedGraphic-5

Malířské plátno s koláží s motýly

Umělecky založeným povahám by se mohla líbit tahle koláž, kdy je malířské plátno polepené papírovými motýlky odlišných barev modro-fialové škály. Zachovejte základní techniku a vyberte si barvy a výsledný tvar podle vlastního vkusu.

_pastedGraphic

Hrneček s designem motýlů

Doma si snadno vyrobíte i tento stylový servis s motýlím námětem. Nakoupíte jen bílé talířky, hrnečky a misky a barvami na porcelán na ně namalujete nebo pomocí šablony obtisknete motýly.

Foto: newnist.com, au.lifestyle.yahoo.com, etsy.com, save-on-crafts.com, vi.sualize.us, etsy.com,  martastewart.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.