Menu

Zrcadlo, pověz, který domov je ten nejkrásnější?

Inspirace   |   23. 4. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Zrcadlo nemusí sloužit jen k tomu, abychom v něm zkontrolovali, jak nám to sluší, ale skvěle se hodí i jako neobvyklý designový kousek. A když je jich víc pohromadě, nadělají ještě víc parády.

Zrcadlová zeď

Zrcadla rozličných tvarů, barev i stáří lze využít místo obrazů. Věnujte jim jednu zeď, kde skvěle vyniknou. Vhodné exempláře najdete třeba na burzách nebo v bazarech.

Kouzelná stěna

Pokud máte menší byt, stěny celé ze zrcadel ho opticky zvětší. A aby to nebyla nuda, můžete zvolit menší profilovaná zrcadla, ať má ta plocha nějakou strukturu. Oblepit zrcadly můžete i vestavěné skříně.

Jako plástve medu

Máte-li rádi geometrické tvary a zařídili jste si interiér v moderním stylu, skvěle vám poslouží menší hexagony, které si na stěnu umístíte ve tvaru a počtu, jaký se vám bude líbit.

Pro milovníky přírody

Ozvláštnit obyčejné zrcadlo lze i tím způsobem, že si ho necháte u sklenáře vyříznout do požadovaného tvaru. V tomto případě tvar opisuje podklad, na němž je umístěn. Tedy kus kmene stromu.

Okno do jiného světa

Kulatý tvar zrcadla připomíná okénko na kajutě lodi. Dřevěný rám je ale i praktický. Dá se do něho umístit polička třeba na květinu nebo na zubní kartáčky.

Místo dlaždiček

O tom, že zrcadla se dají opravdu využít všelijak, svědčí fakt, že si s nimi můžete obložit i kuchyňskou linku. Uvidíte, co se děje v místnosti za vámi, a navíc zrcadla vytvářejí zajímavé optické efekty.

Foto: refinedroomsllc.com, terminartors.com, listotic.com, impnerd.com, diningandlivingroom.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.